Martin Škoda

O mně

Kdo jsem

Jmenuju se Martin Škoda a vařit jsem začal, když mi bylo osm. V sedmnácti jsem jako nejmladší autor u nás dal dohromady kuchařku Škoda nevařit – Kuchařka plná hudby, která propojila vaření s hudbou, stala se 3. nejlepším debutem na světě a českým bestsellerem.

V roce 2016 mi vyšla kuchařka druhá: Škoda nevařit 2 – Kuchařka plná akce, ke které jako k první v české historii vznikl také hudební singl a videoklip propojující svět vaření a hudby. V roce 2018 mě časopis Forbes zařadil do výběru 30 pod 30, žebříčku úspěšných mladých Čechů, kteří mění svět okolo sebe.

Nejsem vyučený kuchař, ale vaření se věnuju po vlastní ose s nadsázkou 8 dní v týdnu a 25 hodin denně. Natáčím videa, vedu kurzy, vystupuju v televizi i na soukromých akcích, podporuju kampaně za zlepšení stravování a snažím se celkově zvyšovat zájem lidí o kvalitní jídlo a vaření.

Jídlo není jenom palivo, ale zároveň i důležitá součást kultury stejně jako příjemně strávený večer v kině nebo skvělý koncert. Proto se držím myšlenky, že je: „Škoda nevařit“…jíst přece musíme tak či tak, bez jídla bychom nikdy nemohli (kvalitně) žít.
A byla by velká Škoda si jej taky pořádně neužít!